Co o mně říkají klienti?

V roce 2018 jsme připravili kompletní projekt k oslavě 700 let od první písemné zmínky města Vlašimi. Šlo o sérii akcí, upomínkových předmětů a dalších aktivit. Mezi ně patřilo i ztvárnění příběhu o historii města. Pro obrazovou část jsme si vybrali kresby Barbory, protože se nám hodily nejvíce do konceptu. Barbora umí malovat nejen přijatelně pro všechny věkové kategorie, dokáže také zachytit velmi reálně místa a objekty, které jsou dominantami a pro veřejnost jsou tak i velmi dobře rozpoznatelné. Spolupráce od nabídky, prvního setkání až po velmi rychlou realizaci byla naprosto neuvěřitelná a skvělá. Do budoucna připravujeme další projekty a budeme moc rádi, když s Barborou budeme moci i nadále spolupracovat.

Vladislav Slezák

Ilustrace Barbory Brůnové jsou pro předškoláky a děti mladšího školního věku dobře „čitelné“, srozumitelné. Ocenění zaslouží originalita a jedinečný „rukopis“, pečlivost zpracování. Přes prvotní dojem jednoduché kresby věrně a náročně vystihují zpracovávané téma. Vyzdvihnout je třeba i smysl pro detail, u ilustrací zobrazujících historická témata pak jejich přesnost. Na místě je zmínit i odpovědnost výtvarnice a ilustrátorky pokud jde o dodržování smluvených termínů. Vzorná je komunikace se zadavatelem, ochota předkládat před definitivním dokončením ilustrací jejich skicy k vyjádření a konečnému schválení.

Miroslav Jalovecký

šéfredaktor časopisu Pastelka

Kreslit historicky věrně a dětsky vtipně, to chce pečlivost, nadhled i smysl pro humor. To vše a mnohem víc Bára uplatnila v Cestách dětí do staletí i v  malé dětské knize o Karlu IV. Bářiny ilustrace jsou detailně propracované a děti si podle nich můžou udělat celkem jasnou představu. Oceňuji také Bářinu profesionalitu a ochotu zapracovat případné připomínky. S Bárou je radost spolupracovat.

Jana Steinerová

redaktorka nakladatelství Slovart

S ilustrátorkou paní Barborou Brůnovou byla pro nás radost spolupracovat. Komunikace vždy probíhala bezproblémově, její reakce byly vždy rychlé, přitom uvážené. Vážíme si jejího vstřícného jednání, ze kterého je cítit snaha pochopit zadání a maximálně vyhovět představám a požadavkům zadavatele. Také velice oceňujeme její kreativitu, empatii, chápavost, problém jí nečinily ani dodatečné požadavky na úpravy obrázků. Proto se velmi těšíme na naši další spolupráci.

František Ševčík

jednatel společnosti BS MODEL, s.r.o.

Měli jsme milou příležitost spolupracovat s Barborou na vytváření zápisníku z cest pro děti „Můj cestovní deník“ aneb Lily a Martin na cestách. Později jsme také spolupracovali na „Můj školní blog“, školní kronice pro každého. Barbora se dokáže vcítit do nápadu a přichází i se svými návrhy. Je naprosto spolehlivá v termínech a flexibilní v případech nutných oprav či úprav. O kvalitě obrázků ani není třeba mluvit, protože její styl se nám moc líbí a hlavně se líbí dětem, což byl dobrý důvod pro kus společné cesty. Spolupráci s Barborou mohu jen doporučit!

Jana Franková

Alcatravel

Barbora Brůnová je ilustrátorka s velkou fantazií a pochopením pro dětskou duši. Její ilustrace pro děti jsou milé, něžné a originální. Spolupráce s Barborou byla velmi příjemná, je ochotná, komunikuje rychle a bezproblémově, po dohodě zasílá skici k připomínkám a dodržuje termíny. S potěšením s ní budu spolupracovat na dalších pěkných knížkách.

Jitka Pastýříková

literární redaktorka, nakladatelství Fragment, Alabatros Media, a.s.

Pro časopis Časostroj vytvořila Barbora Brůnová několik krásných plakátů. Domluva s ní byla vždy příjemná, rychlá a bezproblémová. Paní Brůnová dokázala nejen naplnit zadání, ale zároveň do každé ilustrace vepsala vlastní rukopis a kreativní nápady, které přizpůsobila našim dětským čtenářům. Spolupráci s Barborou Brůnovou mohu vřele doporučit.

Tereza Nickel

šéfredaktorka magazínu Časostroj

Bára umí neuvěřitelně trefně, vtipně a originálně vystihnout situace, se kterými se jako rodiče setkáváme. Dává svými ilustracemi nadhled, ale zároveň pochopení pro každého rodiče, který řeší totéž. Až se divíte, jak vám tak může kresbami a krátkými příběhy mluvit z duše. Až neskutečně dokáže vystihnout výraz či pocit. Když jsem viděla poprvé ilustraci Báry – a byl to obrázek maminky po dovolené s dětmi – dostala jsem záchvat smíchu, jak byl vtipný, a zároveň velmi výstižný. Bára nám poté vytvářela ilustraci pro reklamu na vzdělávací akci pro rodiče. A nezklamala. Po prvním návrhu jsem věděla, že krásně vykreslí to, co jsem očekávala. Spolupráce byla moc milá a rychlá. Doufám, že rozhodně nebyla poslední 🙂 Děkujeme.
RNDr. Hana Ptáčková, Ph.D.

Institut psychologie s.r.o.

Bára Brůnová patří mezi ilustrátorskou špičku. Kredit jejích děl roste již dnes ve všech směrech a práce s ní pro mě vždy znamenala radost a čest. Přes veškeré mé značné nároky na výsledek se vždy dokázala přenést s nadhledem a zadání splnila nejen přesně dle mých představ, ale navíc vždy do ilustrace vtiskla svůj jedinečný a osobitý rukopis. Rychlost její práce je úžasná a pouze podtrhuje její zápal pro tvorbu samotnou. Skromnost, schopnost naslouchat, profesionalita a kouzelné ilustrace nádherného světa dětí, do kterého sám patřím – to jsou důvody, proč budu vždy za spolupráci s Bárou tolik vděčný.

Igor Kratochvíl

graphic designer / Miele

Paní Mgr. Barbora Brůnová pro nás vytvořila logo mateřské školy, které mělo ve svém zadání splnit funkčnost, estetiku, vystihnout charakter a profilaci mateřské školy. Spolupráce byla výborná, navrhla pro nás několik vhodných a nápaditých motivů, ze kterých jsme společně vytvořily „to pravé“. Její přístup k práci společně s její profesionalitou mohu všem dále doporučit.

Hana Schmidtová

řed. MŠ Wolkerova-Mozartova Olomouc